Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něžné pohlaví v Četnických humoreskách

zdroj:Tv Tip seriál - průvodce seriálem -deník z natáčení
vyšel v roce 2003
http://www.tvtipserial.cz/Obrazekkvětinářka Ludmila Horká (Alena Antalová)
Tak dlouho usilovala o sňatek s Arazímem, až mu utekla, aby se v pravý čas vrátila. Zkrátka chytrá slečna. Aleně Antalové se tahle postava hrála nádherně, protože kdyby nebyla herečkou , jistě by prodávala v květinářství - natolik miluje květiny, které ji dodávají energii a sílu. Učarovala ji i první republika, protože ženské tehdy byly skutečnými ženskými, bez rukaviček, kloboučku a kabelky nevyšly na ulici, ať šlo o střední nebo vyšší vrstvu. Dávaly si před muži záležet na svém vzhledu a chodily upravené.


ObrazekNovinářka Kamila Kliková ( Tatiana Vilhelmová)
Pěkné číslo, které svou všudypřítomností dovadí Arazíma k zuřivosti. Pohledná novinářka, lačnící po sólokaprech pro svůj list. Plete se četníkům do řemesla a vždy má po ruce nepostradatelný fotoaparát, což je pokaždé rozzuří jak rudý hadr býky, nicméně na Kamile rádi spočinou pohledem - vždyť ji ztvárňuje šik herečka Tatiana Vilhelmová, která si neúnavně všetečnou a mírně komickou postavu zahrála s šibalskou jiskrou v oku.ObrazekMladá četnická hospodyně Anděla Uhlířová ( Andrea Elsnerová)
Četnická kuchařka, kterou si chlapi nemohou vynachválit, protože báječně vaří a ještě je na ni radost pohledět. Je to pravá vesnická holka od rány, upřímné a srdečné povahy, posel dobré nálady. Andrea Elsnerová se s postavou ztotožnila, protože se pohybuje neustále mezi lidmi, což tato mladá a velmi talentovaná herečka s radostí činí i v soukromí.


ObrazekArazímova dvera Klaudie ( Olga Krasko)
Krásná femme fatale, která se zjeví uprostřed seriálu a oznámí Arazímovi, že je jeho dcera. Vznešená aristokratka, jejíž matka byla ruská šlechtična, si získá nejen srdce svého otce, ale učaruje i Bedřichu Jarému a zamotá tak vztahy na pátračce. Klaudii hraje mladá ruská herečka Olga Krasko, kterou doporučil Antonínu Moskalykovi jeho přítel Oleg Tabakov. Během natáčení se Olga díky překladatelce naučila trochu česky.


ObrazekSestřička Karlička Formánková ( Libuše Šafránková)
"Tahle, nebo žádná jiná", prohlásí oblouzněný Arazím a rozhodne se s půvabnou, ale ráznou sestřičkou z nemocnice oženit. Jenže, že člověk míní a pánbůh mění, se neříká nadarmo, přestože téhle dvojici jistě drželo palce mnoho diváků - především kvůli rozkošné Libuši Šafránkové. Bezesporu byla hvězdou natáčení - rádi s ní spolupracovali především její mužští kolegové.ObrazekPaní Šiktancová ( Zdena Herfortová)
Šik ženuška vrchního strážmistra odcházejícího do důchodu, která se vždy někam přimotá a zahýbe dějem. Ale nic neřeší, neboť od toho jsou v tomto seriálu výhradně pánové. Zdeně Herfortové se hrálo báječně, protože když ji ostříhali do stylu dvacátých let, začala si připadat jako vlastní babička. A to se hned tak každému nepoštěstí.
ObrazekKuchařka Blaženka ( Vlasta Peterková)
Důkazem, že i žena v letech může být pěkná štramanda, která umí chlapům zamotat hlavu, je bezesporu paní Blaženka, která vystřídala četnickou hospodyni Andělku. Je nejen zdatnou kuchařkou , ale také svému "mužstvu" drží palce a sem tam přispěje do debat svou neomylnou ženskou logikou. Vitální Vlasta Peterková dala své postavě punc naprosté nepřehlédnutelnosti.