Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Töpfer
Vrchní velitel četnické pátrací stanice, štábní strážmistr Karel Arazím
Mezi Brnem a Prahou

zdroj:Tv Tip seriál - průvodce seriálem -deník z natáčení
vyšel v roce 2003
http://www.tvtipserial.cz/


Musel jste se pro postavu Karla Arazíma nějak změnit?
Jako herec se nemůžu samozřejmě úplně změnit, mám svoji určitou přirozenost,
ale Karel Arazím je daleko razantnější povahy než já. Musel jsem se také oholit a nakrátko ostříhat. Četníci totiž nesměli podle předpisů nosit vousy. Troch jsem změnil image,ale tato role si to rozhodně zaslouží.


Jak se vám Karel Arazím hraje?
Bezvadně, hned jsem si roli přisvojil. Ještě nikdy jsem takhle velkou a rozsáhlou roli nehrál. První třináctidílná série se dá přirovnat ke třinácti celovečerním filmům. Nejde však o krátké epizody, kde se někdo pohádá, rozejde a čeká se na další díl. Jednotlivé příběhy jsou uzavřené, mají vlastní pointy.

Jaký je váš vztah k Brnu?
V Brně jsem začínal - vystudoval jsme brněnskou konzervatoř a je docela symbolické, že tady i skončím, protože tuto roli mám zřejmě na doživotí. Seriál sice točí štáb brněnské televize, hrají zde herci bez rozdílu vyznání z Českých Budějovic, Olomouce, Brna, Prahy......, ale já v sobě žádnou regionální rozdělenost necítím. Prošel jsem Ostravou, Ústím nad Labem a nakonec skončil v Praze Na Fidlovačce pod Nuselským mostem. Jsem velmi rád, že jsem měl příležitost potkat se s kolegy, kteří jsou v jiných divadlech a které jsem dlouho neviděl.

Jak jste zvládal natáčení v Brně a večerní představení v Praze?
Natáčení se lehce plánuje do diáře, ale neuvědomíte si, že netočíte jenom v Brně ale i v jeho okolí. A tak se například stalo, že jsem v jedenáct hodin v noci po představení vyjížděl z Prahy do Luhačovic. Přijeli jsme okolo čtvrté hodiny ráno, dvě hodiny jsem se prospal v hotelu a okolo šesté jsem už musel na plac. A takhle to šlo třeba celý týden. Je to velká zátěž, když dlouhodobě spíte čtyři hodiny denně a trvá to už tři roky. Ono to sice nevypadá, že je naše práce náročná, ale herci se průměrně moc vysokého věku nedožívají. Začínám mít trochu strach, abych nezkolaboval.

Obrazek