Jdi na obsah Jdi na menu
 


Najezdilo se hodně kilometrů


zdroj:Tv Tip seriál - průvodce seriálem -deník z natáčení
vyšel v roce 2003
http://www.tvtipserial.cz/

Obrazek
Prvorepublikové četnické pátrací stanice byly vybaveny motocykly s postranním vozíkem, zejména značky Breitfeld-Daněk, nazývanými "bedary" , a od roku 1932 jim byly postupně přidělovány osobní automobily značek Praga Piccolo, Tatra 30 a Škoda Popular 420, protože motocykly nemohly již zdolat tak rozsáhlé obvody. Jenže - kde je vzít , a to ještě v pojízdném stavu - na počátku třetího tisíciletí?

Bouračka nebyla ve scénáři
Televizní štáb se obrátil na soukromé sběratele veteránů, a tak dlouho hledal, až se vše potřebné našlo - včetně patnáctimístného letadla. Většina modelů automobilů se vypůjčovala, ale sajdkáru pro četníky se vyplatilo odkoupit, protože byla zapotřebí permanentně. A jelikož už sotva držela pohromadě, během natáčení přestala s konečnou platnistí poslouchat. A bylo třeba pořídit další. Proto se do šestnáctého dílu zařadila havárie četnického motocyklu, aby se v následující epizodě odůvodnila jeho výměna.

Pro herce příliš těsné

S auty a sajdkárou si štáb užil. Herci si museli osvojit starodávné řízení, semtam některý automobilový dědeček vypověděl poslušnost, a co bylo nejhorší - jelikož dříve bývali lidé menší - chyběl dostatečný prostor. Herci dostali zabrat zvlášť tehdy, když je režisér pobízel, aby kvůli akčnosti děje do těchto ministrojů "naskákali". Při takových horkých chvilkách nejvíc trpěl téměř dvoumetrový Zdeněk Junák neboli praporčík Ambrož.

Obrazek

zdroj:Tv Tip seriál - průvodce seriálem -deník z natáčení